Výzbroj proti drogovým kartelům: mexická policie dostane české pušky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Výzbroj proti drogovým kartelům: mexická policie dostane české pušky

Výzbroj proti drogovým kartelům: mexická policie dostane české pušky
Cvičná střelba v České zbrojovce
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK, bru

Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyrobí pro mexickou federální policii 2600 útočných pušek Bren a 5000 pistolí CZ P-09 za celkem 180 milionů korun. Pro pušku Bren vyvinutou před pěti lety je to první kontrakt na dodávku do zahraničí.

Mexická policie si vzala české zbraně na zkoušku, a pak Českou zbrojovku přímo oslovila, řekl Hospodářským novinám generální ředitel firmy Lubomír Kovařík. Tamní federální policie, která mimo jiné bojuje proti drogovým kartelům, je nejlépe vyzbrojenou policejní složkou v zemi.

S puškou Bren se nyní podnik účastní také tendru na přezbrojení francouzské armády, v němž jde o dodávku 160 tisíc kusů zbraní v příštích deseti letech. Do výzbroje pušku Bren vytvořenou jako náhradu za československé samopaly vzor 58 zatím zavedla jen česká armáda.

Česká zbrojovka podle Kovaříka letos plánuje vyrobit zhruba čtvrt milionu zbraní. Pracuje mimo jiné na objednávce 130 tisíc pistolí pro egyptskou policii.

Česká zbrojovka je jednou z největších českých zbrojařských firem, zaměstnává asi 1600 lidí. Firma má mateřský závod v Uherském Brodě, v Brně montuje zbraně pro sport a lov. Některé součástky vyrábí v Polsku, nedávno ohlásila plán vybudovat poboční závod na středním Slovensku. Předloni společnost při 181 tisíc vyrobených zbraních utržila 2,1 miliardy korun.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!