Z-Group je opět zisková, tržby loni stouply o pětinu | e15.cz

Z-Group je opět zisková, tržby loni stouply o pětinu

Zdeněk Zemek, majitel Z-Group
Zdeněk Zemek, majitel Z-Group
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z-Group Steel Holding, čtvrtá největší ocelářská skupina v Česku, je po předloňské ztrátě opět v zisku, který za minulý rok dosáhl téměř 40 milionů korun. Skupina zvýšila meziročně tržby o devět procent na 2,5 miliardy korun. Oceli vyrobila oproti roku 2014 o 19 procent více. Skupina českého průmyslníka Zdeňka Zemka považuje loňské výsledky v celosvětové ocelářské krizi za úspěch.

Ocelářské a železárenské závody v Hrádku u Rokycan, v Chomutově a ve Veselí nad Moravou vyrobily a zpracovaly za loňský rok 162 tisíc tun oceli, meziročně o 19 procent více.

„Holdingu se daří odstraňovat ztráty způsobené především rozsáhlou havárií v chomutovských válcovnách (z konce roku 2014), které zcela zastavily výrobu na tři měsíce,“ uvedl mluvčí. Havárie způsobila za předloňský rok ztrátu 150 milionů korun a propad tržeb o 800 milionů korun. Znamenala i snížení produkce a částečně zastavení ocelárny v Hrádku, kde se pro Chomutov vyrábí ocelové ingoty. Tříměsíční výpadek chomutovského závodu měl vliv i na loňské hospodaření.

Podle majitele a předsedy představenstva Zdeňka Zemka způsobil holdingu další komplikace dramatický pokles spotřeby trubek pro ropný průmysl způsobený nízkou cenou ropy, který stále trvá. Z-Group dodává ropnému průmyslu velkou část produkce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery