Začnou se ruská auta montovat v Íránu? Automobilky hledají cestu z krize | E15.cz

Začnou se ruská auta montovat v Íránu? Automobilky hledají cestu z krize

Ilustrační foto (výrobní linka Lady Kaliny)
Ilustrační foto (výrobní linka Lady Kaliny)
• 
ZDROJ: Trubin Valera, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruské automobilky AvtoVAZ, Gaz a Kamaz jednají o zahájení montáže ruských automobilů v Íránu, informovalo ruské ministerstvo hospodářského rozvoje. "Několik ruských automobilových společnosti v současnosti vede rozhovory s íránskou stranou ohledně zahájení montáže ruských vozidel v Íránu. Žádné konkrétní dohody však zatím nebylo dosaženo," uvedlo ministerstvo.

Ruské automobilky daly již dříve najevo, že hodlají prostřednictvím prodeje v zahraničí kompenzovat slabou poptávku na domácím trhu. Ten se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Světové mocnosti tento týden dosáhly s Íránem rámcového ujednání, na jehož základě by měla být do konce června připravena konečná dohoda o íránském jaderném programu.

Cílem dohody je zajistit, že íránský jaderný program nebude moci být zneužit k výrobě jaderné bomby. Výměnou za ústupky budou postupně zrušeny hospodářské sankce, kterým nyní Teherán čelí. Tím by se mohl stát pro zahraniční společnosti atraktivnějším.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.