Značku VW postihl největší propad prodejů v letošním roce | e15.cz

Značku VW postihl největší propad prodejů v letošním roce

Továrna Volkswagenu
Továrna Volkswagenu
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vlajková značka německé automobilky Volkswagen utrpěla v listopadu nejhlubší pokles prodeje v tomto roce. Dodávky vozů VW zákazníkům se snížily meziročně o čtyři procenta na 508 tisíc automobilů, dnes firma. Oslabení zdůvodnila poklesem poptávky po automobilech ve východní Evropě a Latinské Americe a uvedením nových modelů na trh až na konci měsíce. Prodej vozů VW neroste už čtvrtý měsíc po sobě.

K poklesu prodeje minulý měsíc přispěl příchod nové verze modelu Passat, který je druhým nejprodávanějším vozem značky po modelu Golf. Nové passaty dorazily k dealerům ale až poslední týden listopadu, takže zákazníci po většinu měsíce vyčkávali s nákupy.

Odbyt vozů ve střední a východní Evropě klesl od ledna do listopadu o 8,4 procenta, což byl důsledek zvýšeného politického rizika v regionu. Odbyt značky VW v Rusku se propadl o 20 procent, uvedla firma. V Latinské Americe se prodej VW za prvních 11 měsíců roku snížil o 18 procent.

Volkwsagen chce být největší automobilkou světa

VW je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí koncernu Volkswagen. Škoda Auto v listopadu dodala zákazníkům 90 200 vozů, což bylo meziročně o 10,1 procenta více. Od ledna do konce listopadu dodala 955 300 aut a letos by poprvé měla překročit hranici jednoho milionu.

Skupina Volkswagen je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě. Nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největší automobilkou na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery