Česká spořitelna chce od skupiny PPF koupit Pražský City Tower | E15.cz

Česká spořitelna chce od skupiny PPF koupit Pražský City Tower

Česká spořitelna chce od skupiny PPF koupit Pražský City Tower
Pražský mrakodrap City Tower
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Nejvyšší pražský mrakodrap City Tower nejspíše změní vlastníka. REICO investiční společnost České spořitelny jej chce odkoupit od skupiny PPF Petra Kellnera. Firma už požádala Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o schválení transakce.

REICO investiční společnost České spořitelny má po schválení transakce City Tower výlučně kontrolovat. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení, fúzi by měl schválit do měsíce. Posuzovat bude oblast pronájmu kancelářských prostor. O transakci už dříve spekulovaly Hospodářské noviny s tím, že cena objektu by se mohla pohybovat kolem 180 milionů eur (4,9 miliardy korun).

Realitní fond České spořitelny už letos koupil za 681,4 milionu korun (25,2 milionu eur) administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Objekt přebírá od rakouské developerské společnosti Karimpol Group. Fond tak nyní vlastní deset budov v tržní hodnotě zhruba 7,02 miliardy korun. Vedle nově koupené budovy má realitní fond České spořitelny dalších pět objektů v Praze a dva v Bratislavě. Po jedné budově fond vlastní v Brně a Českých Budějovicích.

ČS nemovitostní fond, spravovaný firmou Reico investiční společnost České spořitelny, vznikl v roce 2007. Podle spořitelny je největším a nejstarším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Ke konci března hodnota kapitálu fondu přesáhla devět miliard korun a investovalo do něj téměř 40 tisíc podílníků. Za posledních pět let je roční výnos fondu 2,8 procenta.

Kancelářská budova City Tower na pražském Pankráci je vysoká 109 metrů a po brněnském mrakodrapu AZ Tower je druhou nejvyšší budovou v Česku. V Praze si ale stále drží primát.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!