CPI miliardáře Vítka plánuje další akvizice, prověřuje je ÚOHS | E15.cz

CPI miliardáře Vítka plánuje další akvizice, prověřuje je ÚOHS

pav, ČTK

Miliardář Radovan Vítek si brousí zuby na konkurenci. Jeho realitní investiční společnost Czech Property Investments (CPI) má v plánu nakoupit firmu Sidoti a jejím prostřednictvím společnosti OC Spektrum, Luxembourg Plaza, Arkáda Prostějov, Besnet Centrum a Rostock Property. Transakci teď posuzuje antimonopolní úřad.

ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Rozhodnout o povolení spojení by měl do měsíce. Bude se zabývat oblastí pronájmu kancelářských prostor a pronájmu maloobchodních prodejních ploch.

Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 26 procent na 1,4 miliardy korun. Hodnota majetku skupiny vzrostla díky začlenění všech pořízených aktiv do konsolidačního celku na 64,7 miliardy korun, o rok dřív byla 57,2 miliardy korun.

Firma Luxembourg Plaza v roce 2009 hospodařila s výnosy 206 milionů korun. Podle dostupných informací ji dosud vlastnily s napůl Endurance Asset a Orco Property Group S.A. Endurance asset společně s Endurance finance vlastní i Besnet centrum.

Autor: pav, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!