Děním kolem ECM se bude zabývat Ústavní soud | E15.cz

Děním kolem ECM se bude zabývat Ústavní soud

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Astin Capital Management podala k Ústavnímu soudu stížnost proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který firmě nepřiznal hlasovací práva v rámci insolvenčního řízení s developerskou firmou ECM Real Estate Investments (ECM).

ECM je od července v konkurzu. Astin Capital navrhovala pro zadluženého developera reorganizaci. Astin Capital zastupuje část držitelů dluhopisů vydaných v eurech. Její přihlášená pohledávka kolem 3,1 miliardy korun je v insolvenčním řízení s ECM největší, insolvenční správce Ivo Hala ji ale neuznal. Stejně následně rozhodnul i soud.

K další soudní při dal podnět generální ředitel a zakladatel ECM Milan Janků. Vrchnímu soudu v Praze v odvolání navrhnul, aby rozhodnutí o konkurzu zrušil. Důvodem jsou mimo jiné údajná pochybení při soudním projednávání konkurzu. Proti rozhodnutí o konkurzu se již odvolala také Astin Capital, která podobně jako Janků chtěla dluhy ECM řešit reorganizací firmy.

Konkurz v červenci prosadili věřitelé, mezi kterými je například Česká spořitelna nebo společnost Glancus Investments ze skupiny PPF. Konkurz navrhoval i insolvenční správce Hala.

Věřitelé přihlásili vůči ECM celkem pohledávky v nominální výši 9,5 miliardy korun. Insolvenční správce uznal platnost jen necelých dvou miliard korun z těchto závazků. Část pohledávek přihlásily i firmy, které s ECM tvoří koncern. Většinu z dluhů realitní firmy tvoří závazky z vydaných dluhopisů.

ECM založil v roce 1991 podnikatel Janků, který dosud stojí v čele firmy. Firma je známá hlavně výstavbou a projekty výškových budov v Praze na Pankráci.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.