Jediný sjezd zablokoval rekonstrukci dálnice D3 | E15.cz

Jediný sjezd zablokoval rekonstrukci dálnice D3

Stavba dálnice D3 finišuje
Stavba dálnice D3 finišuje
• 
ZDROJ: Jan Sindelar

sin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příběh neexistujícího dálničního sjezdu u Tábora, který nepostrádá prvky absurdního dramatu, se dostal až k Nejvyššímu soudu. S kasační stížností se na něj obrátilo ministerstvo dopravy, které vede spor o sjezd s podnikateli Petrem a Pavlem Bratránkovými. Ti u rekonstruované D3 provozují prodejnu motocyklů a sjezd ke své provozovně požadují. Jenže ministerstvo ani Ředitelství silnic a dálnic o tom nechce ani slyšet.

Složitý případ nedávno řešil i pražský městský soud, který dal podnikatelům za pravdu a zrušil stavební povolení na opravu dálnice. Práce na stavbě jsou přitom v plném proudu. Součástí kasační stížnosti je proto i žádost, aby stavba mohla pokračovat až do definitivního rozlousknutí právního oříšku.

Problém je v tom, že motocentrum má kolaudaci jako trvalá stavba, ale příjezdová cesta byla od počátku braná jako dočasná. Rezort dopravy proto tvrdí, že chybu udělal stavební úřad v Táboře, a měl by tedy podnikatele odškodnit.

Autor: sin
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.