Miliardář Vítek koupil od hvězdy Beatles Ringo Starra sídlo v Anglii | e15.cz

Miliardář Vítek koupil od hvězdy Beatles Ringo Starra sídlo v Anglii

Radovan Vítek
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český miliardář Radovan Vítek, šéf realitní skupiny CPI Property Group, koupil od bubeníka někdejší slavné britské skupiny The Beatles Ringo Starra honosné sídlo v Anglii. Starr se rozhodl žít převážně v USA. Časopis Forbes odhadl, že nemovitost mohla stát kolem 600 milionů korun.

Rozlehlé panství s kořeny ze 17. století leží asi 60 kilometrů od Londýna v hrabství Surrey nedaleko města Cranleigh. Zahrnuje kromě samotného domu s osmi ložnicemi čtyři menší chaty, vnitřní bazén, tělocvičnu a saunu, koňské stáje, krytou jízdárnu a heliport.

Vítek nechtěl podle Forbesu transakci komentovat, ani upřesnit, za kolik objekt kupuje. Podle jeho dřívějších vyjádření by rád v Anglii část roku žil. V londýnské čtvrti Belgravia má také dům.

Ringo Starr koupil dům v roce 1999 za zhruba tři miliony dolarů (asi 73 milionů korun). Britský tisk spekuloval, že aktuálně může být cena až desetinásobná. Forbes ale odhaduje, že Vítek usmlouval cenu na maximálně 25 milionů dolarů (607 milionů korun).

Starr zdůvodnil prodej sídla životem ve Spojených státech. „Stěhujeme se do Los Angeles. Měli jsme dům 15 let, ale netrávili jsme v něm dost času. A Los Angeles je teď pro nás to správné místo,“ vysvětlil podle Forbesu slavný bubeník britským novinářům.

Radovanu Vítkovi patří aktuálně příčka 1345 na seznamu světových dolarových miliardářů, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Jeho jmění bylo loni odhadnuto na 1,3 miliardy dolarů (31,6 miliardy korun).

Autor: ČTK
Newslettery