Best of Realty: Podívejte se na nejlepší realitní projekty roku 2021 | e15.cz

Nejlepší realitní projekty roku: bodovaly kanceláře, sklady i národní kulturní památka

dna

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

To nejzdařilejší z realit za uplynulý rok se objevilo na galavečeru vyhlašování vítězů 23. ročníku soutěže Best of Reality. Nejpovedenější stavby nejen v kategorii rezidencí vybírala desetičlenná odborná porota.

Hlavními kritérii při posuzování čtyř desítek nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a také úspěšnost projektu na realitním trhu a ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

V čele poroty zasedl Tomáš Drtina ze společnosti Incomind, který je zároveň odborným garantem kategorie obchodních center. Členy poroty byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), pod jejíž záštitou se soutěž koná, České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Bodovaly projekty napříč Českou republikou. Kromě pražských získaly ocenění projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně i na Pustevnách.

Video se připravuje ...
Nejdražší domy České republiky

O nominaci na ocenění Nejlepší z realit 2021 se mohly ucházet stavby dokončené v Česku po 1. lednu 2020, a to v šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely, Průmyslové a skladové areály. V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, která je rozdělena na dvě skupiny, se letos utkalo devatenáct nominovaných – deset v kategorii menších projektů do padesáti bytů a devět v kategorii větších komplexů.

Zvláštní cenu poroty získává projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či rozvoji architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Ocenění si letos odnesl Nadační fond Senlife Mělník. Ten založila společnost Senlife za účelem podpory seniorů a zvyšování kvality jejich života. Rekonstrukcí chátrajícího kláštera v Mělníce vznikl domov pro seniory spojující historii místa a moderní technologie.

Cenu Award for Excellence udělila ARTN obnově národní kulturní památky – chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech, kterou na jaře 2014 zničil požár. Cena čtenářů 2021 patří 10. etapě pražského projektu Byty Na Vackově. Držitelem ocenění Environmentální projekt roku se stalo Bořislavka Centrum v Praze 6, které zvítězilo i v kategorii Nová administrativní centra.

Autor: dna

Nejčtenější

Newslettery