Nová čtvrť za 15 miliard se na Rohanském ostrově začne stavět za rok | E15.cz

Nová čtvrť za 15 miliard se na Rohanském ostrově začne stavět za rok

Rohanský ostrov, Sekyra Group
Rohanský ostrov, Sekyra Group
• 
ZDROJ: Sekyra Group

ČTK, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská firma Sekyra Group chce na konci příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. Letos na podzim by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard.

Praha v létě roku 2008 rozhodla, že asi 200 tisíc metrů čtverečních parcel na ostrově prodá Konsorciu Rohan, ve kterém má většinový podíl společnost Sekyra Group. Prodej se ale zatím neuskutečnil.

„Získali jsme EIA (hodnocení vlivů na životní prostředí) a zadali první projekty k územnímu řízení,“ řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Otázka prodeje pozemků přijde na řadu ve chvíli, kdy konsorcium získá územní rozhodnutí. Pravděpodobně tedy na konci roku. Firma nyní podle něj platí Praze roční nájemné ve výši 17 milionů korun.

Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.

Sekyra Group, Rohanský ostrov, reality, Praha Autor: Sekyra Group
Do 15 let má na Rohanském ostrově vzniknout nová městská čtvrť (vizualizace Sekyra group)

V první fázi vyrostou dvě administrativní budovy a šest domů s 281 byty a stovkami parkovacích míst. Anderle řekl, že jde o pětinu celého projektu, který bude dokončen v roce 2018. Následovat budou další etapy. V oblasti by měly z 55 procent vzniknout bytové domy, zbytek budou kanceláře. Celkový počet bytů by se měl pohybovat kolem 1200 až 1300.

Sekyra rozvíjí i další projekty po celé Praze. K nejzajímavějším patří revitalizace Smíchovského nádraží. Novou čtvrť bude Sekyra stavět také v areálu žižkovského nákladového nádraží. Jde o projekty za miliardy korun.

Sekyrova klidná síla

Autor: ČTK, čap