Penta zřejmě koupí Nuselský pivovar, vzniknou byty za dvě miliardy | E15.cz

Penta zřejmě koupí Nuselský pivovar, vzniknou byty za dvě miliardy

Nuselský pivovar
Nuselský pivovar
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15
Daniel Novák

Daniel Novák

Miliardář Marek Dospiva se svými společníky dále posiluje v realitách. Jejich skupina Penta podle informací deníku E15 není daleko od akvizice čtyřhektarového areálu někdejšího pivovaru v pražských Nuslích. Prodávajícím je společnost KF Development ze severomoravského holdingu Prosperita. Lokalita umožňuje výstavbu několika set bytů s celkovou investicí šplhající ke dvěma miliardám korun.

Pokud se celá transakce dotáhne až do konce, bude to pro Pentu v Česku druhý velký průnik do bytových novostaveb. Skupina momentálně staví rezidenční komplex Waltrovka v Jinonicích.

„Větší zastavitelné území je v Nuslích ojedinělé. Realizace developerského projektu bude určovat cenovou politiku v lokalitě na několik let,“ uvedl specialista na developerskou výstavbu z projektu M2 František Brož. V soutěži o pivovar Penta porazila s nabídkovou cenou něco pod půl miliardy korun například společnost Metrostav Development.

Pokud se celá transakce dotáhne až do konce, bude to pro Pentu v Česku druhý velký průnik do bytových novostaveb.

Na místě Nuselského pivovaru je podle platných územních regulí možné postavit 430 bytů a 365 nebytových jednotek. Současný územní plán pro tuto lokalitu neumožňuje postavit více než šedesát procent bytů z celkové plochy. Podle Brože to výrazně ovlivní ekonomiku celého procesu. Část budov pivovaru je památkově chráněných.

Penta: Bez komentáře

Mluvčí Penty Ivo Mravinac připustil, že Penta v metropoli hledá zajímavé pozemky. Jednání o Nuselském pivovaru však nekomentoval. „Je letitým standardem, že Penta veřejnosti oznamuje až realizované akvizice,“ dodal. K chystané transakci se nevyjádřil ani KF Development z Prosperity.

Hned vedle pivovarského pozemku prodávaného Prosperitou má velkou parcelu také telekomunikační společnost UPC. „Rozhodně se nechystáme dané pozemky prodávat,“ sdělil mluvčí společnosti David Frodl.

Penta si jde pro Nuselský pivovar Autor: Repro E15

Projekt v Nuslích ještě musí získat územní rozhodnutí a stavební povolení. Pokud se úřední proces nezadrhne, může developer pustit tamní byty do prodeje nejdříve za dva roky. To se Pentě bude hodit jako náhrada za Waltrovku. V ní vzniká přes 600 bytů a 50 rodinných domů.

Hospodářská komora jde k Pentě
Hospodářská komora ČR si v kancelářském centru Florentinum v centru Prahy pronajala celkem 1600 metrů čtverečních. O transakci, kterou Penta zveřejnila v pondělí, informoval deník E15 již loni v červnu. Kromě kanceláří bude mít komora ve Florentinu též klientské centrum. Vedle organizace podnikatelů bude v administrativním areálu také nové kontaktní a prodejní místo Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.