Podnikatel Vítek ovládl sedm luxusních hotelů na ostrově Hvar | E15.cz

Podnikatel Vítek ovládl sedm luxusních hotelů na ostrově Hvar

Chorvatský hotel Amfora z komplexu Sunčani Hvar
Chorvatský hotel Amfora z komplexu Sunčani Hvar
• 
ZDROJ: Prime Tourist Resorts

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chorvatské Centrum pro restrukturalizaci státního majetku (CERP) odsouhlasilo prodej svého téměř třetinového podílu v resortu Sunčani Hvar ve prospěch skupiny CPI PG českého podnikatele Radovana Vítka. Ten tak ovládl sedm luxusních hotelů na chorvatském ostrově Hvar. Podle časopisu Forbesu přišel podíl Vítka na zhruba půl miliardy korun.

Vítkova skupina dosud ve firmě veřejně obchodované na záhřebské burze vlastnila téměř 62 procent akcií, nyní tak bude mít sílu na vytěsnění zbylých akcionářů, uvedl web. „Vývoj vítáme, umožní nám projekt dále rozvíjet a investovat do něj,“ řekl Forbesu šéf CPI PG Martin Němeček.

Web dále připomíná, že resort Sunčani Hvar dříve patřil společnosti Orco, kde má Vítek také podíl. „To do něj investovalo, ale kvůli finančním potížím ho postupně začalo prodávat. Do CPI PG nakonec doputoval původní dvaašedesátiprocentní podíl přes slovenské investory,“ píše Forbes.

Hospodářské noviny letos v dubnu s odkazem na chorvatská média uvedly, že Orco prodalo téměř šestnáctiprocentní podíl v chorvatském turistickém letovisku firmě Prime Tourist Resorts, která je dceřinou společností česko-slovenské investiční skupiny J&T. Hodnota transakce měla podle listu činit zhruba 220 milionů korun.

Autor: ČTK