Realitní obchod roku: Skanska prodala budovu za 1,3 miliardy | E15.cz

Realitní obchod roku: Skanska prodala budovu za 1,3 miliardy

City Green Court
City Green Court
• 
ZDROJ: Skanska

dna

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý nemovitostní fond Deka koupil právě dokončovanou kancelářskou budovu City Green Court na pražské Pankráci. Její developer, společnost Skanska, ji prodala za 53,7 milionu eur, v přepočtu zhruba 1,3 miliardy korun.

Zelená budova, která získá mezinárodní certifikát Leed Platinum, bude mít na osmi podlažích 17 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch. Dokončena má být v průběhu léta. Je z více než 90 procent pronajata, největšími nájemci jsou poradenská společnost PricewaterhouseCoopers a společnost GlaxoSmithKline.

Prodej City Green Court je první letošní velkou investiční transakcí na tuzemském realitním trhu, do níž se zapojil nemovitostní fond. Zahraniční investoři totiž zatím letos s uzavřením obchodů vyčkávají. Nákupní aktivitu brzdí utažené zdroje bankovního financování. V případě Česka jsou to také výrazně odlišná očekávání prodávajících a potenciálních kupců. Tuzemský a polský realitní trh totiž z celého regionu přitahují největší pozornost investorů.

Minulý týden oznámila společnost Orco, že se jí podařilo prodat pražskou budovu Rádia Svobodná Evropa/Rádia na Hagiboru americké společnosti L88 za 94 milionů dolarů, tedy necelé dvě miliardy korun. S firmou L88 se Orco také dohodlo na partnerství při výstavbě budov pro americký vládní sektor. Celkem 80 milionů dolarů L88 zaplatila v hotovosti, zbytek formou cenných papírů. Z nich papíry za 12 milionů dolarů jsou převeditelné do dvacetiprocentního podílu v mateřské společnosti subjektu, který budovu Rádia Svobodná Evropa převzal.

Autor: dna
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.