Slovenská transakce roku: Allianz koupila nákupní centrum za 4,7 miliardy | E15.cz

Slovenská transakce roku: Allianz koupila nákupní centrum za 4,7 miliardy

Nakupní centrum Centrál
Nakupní centrum Centrál
• 
ZDROJ: central.sk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská skupina Immocap v závěru loňského roku prodala za 175 milionů eur (4,7 miliardy korun) bratislavské nákupní centrum Central společnosti Allianz Real Estate. Na Slovensku jde za loňský rok pravděpodobně o největší transakci v oblasti nemovitostí.

Zmiňované nákupní centrum se nachází v širším centru slovenské metropole, otevřeno bylo v roce 2012. Jeho součástí je více než 150 maloobchodních provozů s celkovou pronajímatelnou plochou 40 tisíc metrů čtverečních. „Jsem rád, že nákupní centrum ve společnosti Allianz Real Estate získává silného a uznávaného partnera, který je příslibem jeho dalšího rozvoje a prosperity,“ uvedl předseda představenstva Immocap Peter Lukeš.

Umístění nákupního centra

Immocap na Slovensku podniká od roku 1996. Společnost například postavila v Bratislavě tři velké administrativní budovy, do jejího portfolia ale patří také výstavba 134 rodinných domů nedaleko slovenské metropole.

Realitní trh na Slovensku loni zaznamenal několik větších transakcí. Například ČS nemovitostní fond, jehož správcem je REICO investiční společnost České spořitelny, koupil od developerské skupiny HB Reavis za 46,2 milionu eur (1,25 miliardy korun) administrativní budovu Forum Business Center I (Forum BC I) v Bratislavě.

Autor: ČTK