Vítek nabídne na německé burze další akcie, chce miliardu eur | E15.cz

Vítek nabídne na německé burze další akcie, chce miliardu eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní skupina GSG Group Radovana Vítka hodlá nabídnout na frankfurtské burze další akcie. Podle předběžných úvah chce získat nejméně jednu miliardu eur, tedy přes 27 miliard korun. Tvrdí to časopis Forbes.

Na německé burze jsou v současnosti akcie společnosti Orco Germany, kterou Vítek ovládl a následně spojil se svou Czech Property Investments pod novým názvem GSG. Pro získané prostředky by GSG našla uplatnění v projektech, které sleduje ve Francii, Švýcarsku, ale i Česku a v Polsku.

Akcie chce na trhu nabídnout již na podzim. V současnosti Vítek jedná o tom, zda na trh půjdou nově vydávané akcie nebo zda část akcií poskytne „ze svého“ jako majoritní vlastník GSG. Vítek má nyní ovládat 94 procent GSG. Skupina GSG je přitom německou burzou ceněna na 1,6 miliardy eur.

GSG je v současnosti třetí největší realitní skupinou na středoevropském trhu. Samotná CPI, která má v Česku přes 12 tisíc bytů, 17 hotelů a vlastní či spravuje 610 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, byla před vkladem do GSG Group ohodnocena podle čisté hodnoty aktiv na 1,17 miliardy eur, tedy v přepočtu zhruba 32 miliard korun.

Autor: ČTK