Vítek vykoupí drobné akcionáře GSG | E15.cz

Vítek vykoupí drobné akcionáře GSG

Radovan Vítek
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: CTK/Sulova Katerina

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní magnát Radovan Vítek má na dosah stoprocentní podíl ve skupině GSG, do níž nedávno začlenil svou společnost Czech Property Investments (CPI). Vítkovi se v GSG podařilo získat přímo či nepřímo 94 procent. A podle německých a lucemburských zákonů, kterými se skupina řídí, nyní Vítek musí menšinovým akcionářům podat nabídku na odkup zbylého podílu.

„Vítek se chce zbavit dosavadních akcionářů,“ komentoval nabídku analytik společnosti BH Securities Jiří Zendulka. Největším minoritním akcionářem GSG je podle posledních zveřejněných údajů s podílem 2,8 procenta původní mateřská Orco Property Group, v níž Vítek rovněž kontroluje kolem třiceti procent.

Mezi dalšími menšinovými akcionáři GSG je dále slovenský fond Náš prvý realitný nebo americký fond Alchemy.
Vítek se netají tím, že až ve své rozšířené skupině dokončí úklid, dojde si s ní pro nový kapitál na burzu. A to do Frankfurtu, kde by podle časopisu Forbes podle předběžných úvah rád získal až miliardu eur. Z pražského parketu se naopak byznysmen hodlá s Orkem stáhnout.

Valná hromada má managementu GSG také posvětit možnost vydat v budoucnu nové akcie až do výše čtyři sta milionů eur. „Lze to dát do kontextu příprav na získání dalších prostředků pro expanzi firmy formou akciového kapitálu,“ dodal analytik z BH Securities. V pozvánce na valnou hromadu naplánovanou na konec srpna je ještě jeden zajímavý bod. I název firmy má totiž jasně vyjadřovat, kdo je v ní pánem. GSG se přejmenuje na CPI Property Group.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.