Vítkova GSG Group zvýšila čistý zisk o 100 procent. Opět změnila název | E15.cz

Vítkova GSG Group zvýšila čistý zisk o 100 procent. Opět změnila název

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní skupina GSG Group, ve které majoritní podíl drží český realitní investor Radovan Vítek, zvýšila v letošním 1. pololetí čistý zisk o více než 100 procent na 112 milionů eur, což je zhruba 3,1 miliardy korun. Mluvčí skupiny Jan Burian také řekl, že mimořádná valná hromada společnosti schválila změnu názvu skupiny na CPI Property Group. Jde tak o další přejmenování firmy během letošního roku, původně se totiž realitní skupina jmenovala Orco Germany.

Realitní skupina ve své současné podobě vznikla letos v červnu, kdy Vítek spojil svou vlajkovou loď Czech Property Investments s německou dceřinou společností skupiny Orco, firmou Orco Germany, v té době už přejmenovanou na GSG Group.

Transakcí, při níž Vítek vložil svůj stoprocentní podíl v CPI Group, získal 2,5 miliardy nových akcií GSG Group. Dalších 279 milionů akcií koupil od jiných akcionářů, celkem tak v červnu v německé realitní skupině český investor držel 94procentní podíl.

CPI Property Group v současnosti spravuje majetek v hodnotě přesahující 4,1 miliardy eur, tedy 113,7 miliardy korun. Skupina vlastní přes 3,2 milionu metrů čtverečních pronajímatelných ploch, z toho 1,25 milionu metrů čtverečních tvoří kanceláře, 770 tisíc metrů čtverečních nájemní bydlení a 620 tisíc metrů čtverečních maloobchodní plochy. Zbývající kapacity připadají na hotelové ubytování, průmyslové areály a logistická centra.

Sídlo společnosti je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu.

Autor: ČTK