Vítkově CPI klesl čistý zisk o polovinu. Přecenil berlínské portfolium | E15.cz

Vítkově CPI klesl čistý zisk o polovinu. Přecenil berlínské portfolium

Radovan Vítek
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: CTK/Sulova Katerina

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní a investorské skupině CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o 54 procent na 37 milionů eur (1,01 miliardy korun). Za pokles může loňské přecenění berlínského portfolia. Aktiva skupiny na konci března vzrostla na 4,3 miliardy eur (117,86 miliardy korun).

Vyplývá to z čtvrtletních výsledků, které skupina zveřejnila. Zisk před zdaněním klesl meziročně o 62 procent na 44 milionů eur (1,2 miliardy korun). Naopak hrubé příjmy z pronájmu vzrostly o deset procent na 53 milionů eur (1,45 miliardy korun).

Vítkova CPI patří k největším realitním investorům v Česku. Je největším majitelem maloobchodních ploch v Česku. Vlastní jich 600 tisíc metrů čtverečních, což je zhruba desetina celkové rozlohy.

12 600 nájemních bytů

Přes společnost CPI Byty skupině patří 12 600 nájemních bytů, po společnosti RPG Byty je tak druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v tuzemsku. Je také majitelem sítě hotelů Clarion či Mamaison.

Kromě maloobchodních ploch, bytů a hotelů vlastní CPI přes 3,2 milionu metrů čtverečních pronajímatelných ploch, z toho 1,25 milionu metrů čtverečních tvoří kanceláře. Zbývající kapacity připadají na průmyslové areály a logistická centra.

Sídlo společnosti je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Působí v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu. Loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 137,435 milionu eur (zhruba 3,78 miliardy korun).

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.