Ryanair nabízí výrazné zvýšení platů svým pilotům, chce si je udržet | E15.cz

Ryanair nabízí výrazné zvýšení platů svým pilotům, chce si je udržet

ČTK

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair nabídla pilotům výrazné zlepšení platů a podmínek, aby si je udržela. V posledních týdnech musel Ryanair, který je podle počtu cestujících největší leteckou společností v Evropě, kvůli nedostatku pilotů zrušit tisíce letů.

Ve třístránkovém dopise zaslaném pilotům, o kterém informují Reuters a BBC, šéf Ryanairu Michael O'Leary slíbil, že Ryanair překoná svojí nabídkou platů a jistotou pracovních míst konkurenční aerolinky Jet2 a Norwegian Air Shuttle, které rovněž létají letouny Boeing 737. Slíbil také v příštích 12 měsících zlepšit rozpisy služeb, smlouvy a kariérní postup.

O'Leary zopakoval slib, že ve čtyřech hlavních základnách aerolinek se zvýší pilotům platy o 5000 až 10 000 eur (zhruba 130 000 až 260 000 korun) ročně. V dalších základnách bude s piloty o růstu jednat. Piloti také dostanou bonus za loajalitu v rozmezí 6000 až 12 000 eur.

Britský úřad hrozí Ryanairu žalobou kvůli zavádějícím informacím

Podle pilotních svazů z Ryanairu v posledních měsících odešlo velké množství pilotů, protože u konkurenčních aerolinek získali lepší platy i pracovní podmínky. Ryanair však minulý týden uvedl, že zprávy nejsou pravdivé. V letošním roce opustilo firmu méně než 260 z 4200 pilotů a firma najímá další, chce přijmout až 650 pilotů.

Nová nabídka Ryanairu je v souladu s požadavky zveřejněnými minulý měsíc v dopise pilotů z řady základen Ryanairu. Ryanair neuznává odbory, piloti se však v posledních měsících zorganizovali za pomoci sociálních sítí. Ryanair má celkem 86 základen.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!