ČEZ investuje do izraelské firmy bojující proti plýtvání vodou | e15.cz
Štítek Premium

ČEZ proti plýtvání vodou. Jeho Inven Capital investuje do izraelského startupu Wint

Skupina ČEZ rozšiřuje své portfolio startupů.
Skupina ČEZ rozšiřuje své portfolio startupů.
• 
ZDROJ: profimedia
Ondřej Souček

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investiční fond Inven Capital skupiny ČEZ hlásí po roce novou investici. Do izraelské společnosti Wint spolu s dalšími investory nalil celkem 35 milionů dolarů, v přepočtu přes tři čtvrtě miliardy korun. Startupu tím pomůže s mezinárodní expanzí a dalším vývojem technologie pro hospodárné nakládání s vodou. Informaci e15 potvrdil investiční manažer Inven Capitalu Michal Mravec.

Jakou sumou Inven Capital na rozvoj startupu přispěl, žádná ze stran nechce komentovat. Český fond a společnost Insight Partners byly nicméně označeny za lídry investičního kola, což zpravidla znamená, že investovaly nejvíce. Kromě nich se výběru kapitálu zúčastnila ještě celá řada fondů, zejména těch hledajících inovace v oblasti správy budov a energetických úspor.

Wint se zaměřuje na včasnou detekci úniku vody, omezení plýtvání a úsporné nakládání s vodou pomocí umělé inteligence a internetu věcí. Ve svém úzkém oboru je průkopníkem, díky čemuž se může chlubit světoznámými klienty, jako je například Microsoft nebo PepsiCo. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah