Na moderní 5G sítě je nejlépe připravená Čína, tvrdí studie | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Číňané poráží Američany v závodu o budování 5G sítě, tvrdí analýza

Číňané poráží Američany v závodu o budování 5G sítě, tvrdí analýza
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Karel Pučelík

Karel Pučelík

Čína je podle studie asociace CTIA nejblíže zavedení rychlé mobilní 5G sítě, těží hlavně z dobré spolupráce průmyslu a vlády. Spojené státy jsou v žebříčku až třetí.

Studie zveřejněná americkou asociací průmyslu s bezdrátovými technologiemi CTIA ukázala, že nejlépe připravená na spuštění moderní 5G mobilní sítě je Čína. Američané hodlají do vývoje super rychlé sítě investovat 275 miliard dolarů, přesto jsou Spojené státy zatím až na třetím místě žebříčku. Kromě Číny je předběhla i Jižní Korea. Informoval o tom server CNN.com

Pro úspěch jsou podle studie klíčové investice soukromých firem do výzkumu a vývoje. Pomocnou ruku ale musí podat i stát, což pekingská vláda ve velkém dělá. „Čína je ve vedení díky kombinaci sil telekomunikačního průmyslu a vládní podpory," stojí ve studii.

Nová generace sítí přinese mnoho inovací, bude ji využívat například umělá inteligence, samořiditelná auta nebo technologie smart cities. To s sebou přinese i velké množství investic, proto se státy ve vývoji 5G sítí předhánějí.

Čínský lékárenský trh je roztříštěný, Penta to nebude mít snadné, tvrdí odborník
Škoda představí nové SUV. Prodávat se bude jen v Číně

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!