Dvořákovi schází krůček k šéfování ČT | E15.cz

Dvořákovi schází krůček k šéfování ČT

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: Eduard Erben, E15

Aleš Borovan

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plán volby nového ředitele České televize, který se v mediálních kuloárech zjevoval od počátku roku, zůstává i po včerejším zasedání Rady ČT dodržen. Televizní radní do finále volby poslali podle předpokladů bývalého ředitele Novy Petra Dvořáka, výkonného ředitele ČT24 Romana Bradáče a bývalého člena vedení televize Óčko Hynka Chudárka.

Černými koni závodu se pak překvapivě stali bývalý marketingový ředitel Primy Jan Svoboda a prezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomír Šimek. Finálová volba je naplánována na 21. září.
Z užšího výběru na post ředitele tak vypadlo 27 jmen, mezi jinými producent a režisér František Fenič, mediální manažer Michal Klíma, producent Jan Vávra nebo moderátor a podnikatel Milan Šíma.
Včerejší volba finálové pětice proběhla ve dvou kolech. V prvním kole postoupili Dvořák, Chudárek a Šimek. Nejvíc hlasů – dvanáct – získal bývalý ředitel Novy. Z druhého kola pak vzešli Bradáč s deseti a Svoboda s jedenácti hlasy.

Nový ředitel České televize bude muset řešit celou řadu problémů, zejména ekonomického rázu. Bývalý ředitel Jiří Janeček televizi zanechal v nepříliš dobré kondici. Veřejnoprávní stanice sice má na účtu 3,7 miliardy korun rezerv, které vznikly zejména v souvislosti s navýšením koncesionářských poplatků. Management do těchto rezerv začal čím dál častěji sahat pro stovky milionů korun kvůli vyrovnání ročního hospodaření.Od 11. listopadu pak televizi ubude reklama, což přinese navýšení plateb za DPH. Drasticky klesá sledovanost ČT1 a Janečkem odstartovaná restrukturalizace přinesla na Kavčí hory chaos.

Profil kandidáta na místo generálního ředitele ČT Romana BradáčeAutor: abo

Profil kandidáta na místo generální ředitele ČT Jana SvobodyAutor: abo

Profil kandidáta na místo generálního ředitele ČT Petra DvořákaAutor: abo

Profil kandidáta na místo generálního ředitele ČT Hynka ChudárkaAutor: abo

Profil kandidáta na místo generálního ředitele ČT Radomíra ŠimkaAutor: abo

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah