Elon Musk chce změnit logo Twitteru. Ikonického modrého ptáčka nahradí písmeno X | e15.cz

Elon Musk chce změnit logo Twitteru. Ikonického modrého ptáčka nahradí písmeno X

Elon Musk zřejmě zbaví sociální síť Twitter jejího proslulého loga.
Elon Musk zřejmě zbaví sociální síť Twitter jejího proslulého loga.
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK, luk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Miliardář Elon Musk v neděli oznámil, že plánuje změnit logo Twitteru z proslulého modrého ptáčka na písmeno X, což by byla další velká změna od doby, kdy loni v říjnu koupil tuto platformu sociálních médií za 44 miliard dolarů, asi 930 miliard korun. V sérii příspěvků na svém účtu majitel Twitteru uvedl, že se chystá provést změnu celosvětově nejdříve v pondělí, napsala agentura AP. „Brzy se rozloučíme se značkou Twitteru a postupně se všemi ptáky,“ napsal Musk.

„Tato změna není překvapivá vzhledem k Muskově dlouhé historii s X,“ řekl agentuře AP Allen Adamson, spoluzakladatel marketingové konzultační společnosti Metaforce.

Miliardář už loni v říjnu uvedl, že koupě Twitteru je akcelerátorem k vytvoření aplikace X. Muskova kosmická společnost Space Exploration Technologies Corp. je běžně známá jako SpaceX. A v roce 1999 Musk založil startup s názvem X.com. Tato společnost poskytující online finanční služby je nyní známa jako PayPal. „Nejsem si jistý, jaká důvtipná vodítka to prozradila, ale líbí se mi písmeno X,“ napsal v neděli Musk.

Avizovaná změna se na Twitteru setkala s kritikou. „Změna bude velmi matoucí pro obrovskou část veřejnosti na Twitteru, která je již naštvaná, protože Musk provedl spoustu dalších velkých úprav,“ uvedl Adamson. „Je to trefný konec fenomenálního vzestupu ikonické značky a podnikání,“ dodal.

Kdo je Elon Musk?

Video se připravuje ...
ELON MUSK

Musk začátkem tohoto měsíce na své platformě zavedl nové limity, což vyvolalo námitky, že tento krok mohl odehnat zadavatele reklamy a podkopat kulturní vliv Twitteru jako tvůrce trendů. Přístup do rozhraní TweetDeck, které mimo jiné umožňuje monitorovat několik twitterových seznamů naráz, budou nově mít pouze ověření uživatelé, kteří musí za ověření svého účtu platit osm dolarů měsíčně, zatímco organizace to vyjde na tisíc dolarů měsíčně. Tento krok má zvýšit příjmy Twitteru. Jeho tržby prudce klesly od doby, kdy Musk převzal společnost a propustil zhruba tři čtvrtiny pracovních sil, aby snížil náklady a vyhnul se bankrotu.

Lákání inzerentů je pro Muska a Twitter zásadní poté, co mnozí zákazníci odešli v prvních měsících po jeho převzetí platformy v obavě z poškození značky v chaosu provázejícím převzetí. Inzerenti omezili výdaje také kvůli změnám, které Musk provedl a které umožnily publikovat nenávistnější obsah, urážející širší část publika platformy. Miliardář na konci dubna uvedl, že inzerenti se vrátili, ale neuvedl žádné podrobnosti.

Muskův krok signalizující změnu loga Twitteru také přichází v době, kdy Twitter čelí nové konkurenci v podobě aplikace společnosti Meta, komunikační sítě Threads, která odstartovala začátkem tohoto měsíce. Je považována za alternativu pro ty, kteří se ve zlém rozešli s Twitterem.

Threads je pokládán za textovou verzi aplikace Meta pro sdílení fotografií Instagram. Během prvních pěti dnů od spuštění se do Threads zaregistrovalo 100 milionů lidí, alespoň podle šéfa Instagramu Adama Mosseriho.

Musk, který je rovněž výkonným ředitelem automobilky Tesla, je nyní nejbohatším člověkem na světě. Podle žebříčku, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 231 miliard dolarů, zhruba pět bilionů korun.

Autor: ČTK, luk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah