Exředitel Novy Železný koupil podíl v TV Pohoda | e15.cz

Exředitel Novy Železný koupil podíl v TV Pohoda

Vladimír Železný
Vladimír Železný
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný koupil menšinové podíly v TV Pohoda a společnosti Digital Broadcasting, která provozuje čtvrtý multiplex. Uvedl to server Digizone.cz. Většinovým vlastníkem TV Pohoda a Digital Broadcasting je ostravský podnikatel Radim Pařízek. TV Pohoda má být novou celoplošnou televizní stanicí pro mladé diváky, její rozjezd se plánuje na letošní jaro.

„Vladimír Železný mi pomáhá s projektem televize Pohoda asi šest let,“ potvrdil serveru Pařízek. Podle něj obchodní rejstřík ještě změny nezapsal. Železný vlastní podíl 34 procent ve společnosti Pohoda Top Media, která bude podle serveru zřejmě servisní organizací televize Pohoda.

Železného podíl v této společnosti je psaný na bydliště v Bruselu, stejně jako šest dalších firem, v nichž má bývalý šéf Novy aktuálně podíly, uvedl server.

Digital Broadcasting převzala čtvrtý multiplex od předchozího provozovatele, kterým byla společnost Telefónica Czech Republic, v lednu letošního roku. Firma slíbila, že nabídne až o dvě třetiny nižší ceny za šíření signálu než České radiokomunikace, které provozují ostatní tři multiplexy.

Železný podle serveru vyjednával při lednových jednáních o přepsání kmitočtových přídělů multiplexu 4 na Českém telekomunikačním úřadu společně s Pařízkem.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery