Hewlett-Packard dál škrtá: chce zavřít továrnu v Německu a zrušit 850 míst | E15.cz

Hewlett-Packard dál škrtá: chce zavřít továrnu v Německu a zrušit 850 míst

Meg Whitmanová, Hewlett-Packard
Meg Whitmanová, Hewlett-Packard
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce počítačů Hewlett-Packard chce do konce října uzavřít jednu ze svých továren v Německu. Krok má být součástí restrukturalizace, kterou firma začala zavádět už dříve a která je plánována na více let. Skončit by měl závod v Rüsselsheimu jihozápadně od Frankfurtu, v němž firma zaměstnává kolem 1000 lidí.

Plánovaný krok podle agentury Reuters znamená, že firma zruší kolem 850 pracovních míst. Zbylých asi 250 lidí, kteří v továrně pracují, chce firma přeložit k partnerských firmám Hewlett-Packard nebo ke klientům. Zatím ale není jasné, zda se takto podaří přemístit všechny.

Hewlett-Packard provádí restrukturalizaci služeb pro podniky, zamýšlený krok se ale jiných pracovišť v Německu dotknout nemá. V Německu tedy hodlá nadále zaměstnávat asi 10 tisíc lidí.

Firma už loni avizovala, že chce během dvou let propustit zhruba 29 tisíc lidí. Management k tomuto rozhodnutí vede snaha restrukturalizovat firmu tak, aby se vrátila k růstu. Hewlett-Packard, který má v celém světě více než 300 tisíc zaměstnanců, restrukturalizaci zahájil loni. Cílem je přeměnit firmu z výrobce počítačů na poskytovatele technologických služeb.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah