Instagram má 150 milionů uživatelů, třetinu získal za poslední půlrok | E15.cz

Instagram má 150 milionů uživatelů, třetinu získal za poslední půlrok

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aplikace Instagram, určená ke sdílení fotek, dosáhla 150 milionů uživatelů. Služba, kterou nyní vlastní Facebook, navíc dokázala třetinu z nich získat za posledních šest měsíců.

Zmíněných 150 milionů je podle Instagramu počet aktivních uživatelů za měsíc, informovala služba na svém blogu. To je změna oproti minulosti, kdy firma zveřejňovala pouze počty založených účtů. Jak v minulosti zmínila agentura AP, Facebook jde s rostoucím Instagramem ve stopách sociální sítě Twitter. Ta provozuje podobnou službu Vine, jejíž popularita rovněž stoupá.

Instagram navíc už není čistě fotografickou službou, v červnu umožnil natáčet krátká videa. Wall Street Journal navíc zjistil, že by se na Instagramu měly už v příštím roce objevit i reklamy.

Instagram, který vyvíjí aplikaci pro sdílení fotografií a funguje mimo jiné prostřednictvím aplikací do mobilních telefonů iPhone i na bázi operačního systému Android, Facebook koupil v dubnu loňského roku za miliardu dolarů. Aktuálně obsahuje 16 miliard fotografií (každý den se nasdílí 45 tisíc fotografií)

Instagram nově umožňuje označit osoby na fotografiích

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.