Jak mě přijal Bill Gates (videorozhovor) | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Jak mě přijal Bill Gates (videorozhovor)

Jak mě přijal Bill Gates (videorozhovor)
Connected - Petr Kukol
• 
ZDROJ: Jan Sedlák
Jan Sedlák

Jan Sedlák

„Dříve jsem rozhodně takový nebýval. Asi jako většina programátorů jsem toho na veřejnosti moc nenamluvil. Teď jsem ale upovídaný až moc, takže mě případně zastavte. To mě naučil život. Když se člověk kamarádí s Billem Gatesem a podá si ruku s americkým prezidentem, otrká se,“ říkal před natáčením tohoto dílu Connected český programátor Petr Kukol. A má pravdu, povídat umí skutečně poutavě a především má o čem.

Petr pracoval pro Borland v dobách jeho největší slávy, několik let strávil ve výzkumném a vývojovém centru v Microsoftu, kde měl mimo jiné na starost implementaci Javy pro Windows, pracoval na přenosu a ukládání dat mezi CERNem a Caltechem, v Googlu stál u zrodu operačního systému Chrome OS a v současné době vyvíjí ve VMware nástroje pro virtualizaci.

Ve Spojených státech žije už dlouhá léta, emigroval tam ještě před revolucí. Velkou část své pracovní doby tráví v jednom ze svých čtyř domů. Dva z nich ale chce prodat a ponechat si jenom ty v Las Vegas a Phoenixu. Poušť ho totiž přitahuje a cítí se v ní nejlépe.

Podívejte se také na starší díly Connected: (Dell), (Geewa), (StartupYard).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!