Kdo sdílí moc příspěvků, toho Facebook utlumí. Sociální síť chce potírat šíření lží | E15.cz

Kdo sdílí moc příspěvků, toho Facebook utlumí. Sociální síť chce potírat šíření lží

Facebook
Facebook
• 
ZDROJ: Reuters

Vladislav Kluska - Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Facebook rozpoutal nekonečnou válku proti fake news a jeho nejnovějším počinem je změna algoritmu zobrazování nových příspěvků uživatelům. Bude znevýhodňovat ty uživatele, kteří sdílí za den přílišné množství odkazů a příspěvků.

I když se to nemusí na první pohled zdát, podle Facebooku je spojitost mezi sdílením velkého počtu příspěvků a šířením fake news natolik velká, že bude tyto uživatele automaticky znevýhodňovat nehledě na obsah, který sdílí. Jakmile budete publikovat více jak 50 příspěvků denně, rapidně vám sníží dosah mezi přáteli a sledujícími.

Pravděpodobnost, že sdílíte sdílíte nekvalitní obsah zahrnující clickbaitové články, hoaxy a zavádějící zprávy je prý velmi velká.

Adam Mosseri, člověk odpovědný za news feed, navíc tvrdí, že ve Facebooku jsou si jistí, že se nejedná o boty automaticky sdílející články, ale reálné osoby.

Toto omezení se týká pouze osobních profilů a drtivá většina uživatelů jej vůbec nepocítí, stránkám se pak vyhne úplně. Na ně se snaží zaměřit jinými nástroji, například možností nahlásit falešné zprávy či zobrazováním novinek i z jiných zdrojů.

Více zajímavostí ze světa internetu a informačních technologií najdete na serveru Živě.cz >>>

Autor: Vladislav Kluska - Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah