LG se topí ve ztrátě, firmu táhnou ke dnu mobily | E15.cz

LG se topí ve ztrátě, firmu táhnou ke dnu mobily

LG
LG
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ani třetí čtvrtletí neznamenalo pro korejskou společnost LG Electronics hospodářské ozdravení. Firma jako celek za období červenec až září vykázala čistou ztrátu ve výši 414 miliard korejských wonů (asi 371 milionů amerických dolarů).

Největší vinu na tom nese špatné hospodaření mobilní divize, které poklesly tržby o 15 procent proti minulému čtvrtletí na 2,762 mld. korejských wonů a vykázala provozní ztrátu 139 mld. To je pro mobilní divizi již páté čtvrtletí v řadě, ve kterém se pohybuje v červených číslech.

Za sledované období bylo distribuováno 21,1 milionu kusů mobilů, což je o 3,8 milionu méně než v minulém čtvrtletí. LG se nedaří prodávat dostatečně velké množství smartphonů, útlum jednoduchých telefonů bez otevřeného systému je zčásti způsoben trhem. Přitom v portfoliu najdeme několik zajímavých modelů v čele s prvním dvoujádrovým smartphonem světa LG Optimus 2X, prvním globálně dostupným 3D mobilem LG Optimus 3D nebo LG Optimus Black, který má vynikající displej.

Hlavní slabinou LG nadále zůstává nízká softwarová podpora, vlajkové produkty stále pracují se starými verzemi operačních systémů. Chybou je dále pomalé uvedení tabletu Optimus Pad na trh. A silnou stránkou pravděpodobně nebude ani marketing, kterému se přes poměrně atraktivní portfolio nedaří mobilní produkty LG dostatečně prodat. V aktuálním čtvrtletí se chce LG soustředit zejména na vznikající sítě čtvrté generace, pro jejichž využití chce dodávat novinku LG Optimus LTE a další telefony s podporou 4G.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah