Máte HP nebo padělek? | E15.cz

Máte HP nebo padělek?

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: HP
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Padělání značkového zboží se nevyhne ani tiskovým kazetám. Může se stát, že zaplatíte jako za originál, ale nedostanete ani zdaleka výstup v očekávané kvalitě a počtu výtisků.

Abyste dostali opravdu to, za co platíte, stačí si stáhnout volný program na ověření pravosti tonerů.

Padělané tiskové kazety jsou napodobeniny, které se vydávají za originál a přitom nesplňují jeho kvalitativní standardy. Jedná se o použité nebo klonované kazety s  nekvalitní náplní, zabalené ve skoro dokonalých napodobeninách balení originálních tonerových kazet. Kazeta v tomto obalu se prodává zákazníkům za cenu originálu. Abyste se vyhnuli podvodu, zbytečným nákladům na opakovaný tisk, opravu či dokonce výměnu mechanismu tiskárny kvůli poškození takovouto kazetou pro tiskárny HP LaserJet, stačí si stáhnout aplikaci pro ověření pravosti kazety ze stránky HP. S její pomocí si rychle a jednoduše zkontrolujete, zda jde o originál. V případě zjištění padělané kazety si vytisknete výsledky ověření a vrátite kazetu do prodejny, v níž jste si ji zakoupili.

Ověření pravosti tiskové kazety

Instalace a použití softwaru je jednoduché, pomoci vám může ilustrační video. Kromě využití aplikace je dobré dodržovat i pár základních tipů, kterými můžete padělek odhalit ještě před jeho koupí. Zbystřete svou pozornost pokud např. není tisková kazeta v originálním obalu nebo je její obal poškozen. Nejlepším způsobem ověření pravosti je kontrola bezpečnostní známky na obalu.

ilustrační foto Autor: HP

Bezpečnostní známka na originálech

Veškerá balení tonerových kazet HP pro laserový tisk jsou vybavena bezpečnostní známkou s nápisem „Original Toner“ (při inkoustech „Original Ink“). Modrá nálepka je vždy umístěna na části balení, které se při otevírání musí odtrhnout a neměla by tak uniknout pozornosti. Známka má speciální holografickou úpravu. Její kontrastní polovina a nápisy „Original Toner“ mění barvu při náklonu ze strany na stranu z tmavě moré na světle modrou. Symboly OK a  se pohybují v opačných směrech při naklápění dopředu a dozadu a souhlasně při náklonu ze strany na stranu. Tyto změny na bezpečnostní známce můžete vidět zde.

ilustrační foto Autor: HP

Tisková kazeta není jen obal

Originální tisková kazeta je důmyslný komponent tiskárny a představuje až 70% zobrazovacího systému celé tiskárny. Je navržena tak, aby efektivně spolupracovala s tiskárnou a dosahovala těch nejlepších výsledků. Důležitou roli při kvalitě tisku hraje přesné navržené množství jednotlivých složek v náplni, a to s konstantními výrobními podmínkami a s předvýrobní a povýrobní kontrolou. Levné padělky tyto parametry nesplňují, neposkytnou vám spolehlivé výsledky či konstantní výkon během své doby životnosti. Jejich cílem je jen získat vaše peníze. Uživatelé se tak mohou setkat s výrazně nízkou kvalitou tisku, opakovanými pokusy o tisk kvůli chybným výtiskům, rychlému opotřebení zařízení nebo dokonce s jeho úplným poškozením.

ilustrační foto Autor: HP

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah