Microsoft převezme Skype, má povolení z Bruselu | E15.cz

Microsoft převezme Skype, má povolení z Bruselu

Skype
Skype
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropská komise dnes schválila plán americké společnosti Microsoft na převzetí provozovatele internetových telekomunikací Skype za 8,5 miliardy dolarů (156 miliard korun). Dosud největší akvizicí, kterou dominantní světový výrobce softwaru pro osobní počítače podniká, již v červnu schválila americká Federální obchodní komise (FTC).

Zkoumáním návrhu komise dospěla k závěru, že aktivity obou firem na klíčovém trhu videokomunikací se překrývají a že fúze konkurenty neohrozí. „Komise se domnívá, že na tomto rostoucím trhu, kde je aktivní řada hráčů včetně firmy Google, není důvod k obavám o hospodářskou soutěž,“ uvedl výkonný orgán Evropské unie.

Microsoft oznámil dohodu o převzetí operátora bezplatného internetového telefonování v květnu. Softwarový gigant se snaží expandovat na poli mobilního telefonování a internetu a dohnat unikající konkurenty Google a Apple. Servis Skype chce propojit se svou herní konzolou Xbox, elektronickou poštou Outlook a chytrými mobily s operačním systémem Windows.

Skype má každý měsíc v průměru asi 150 milionů uživatelů a populární je zejména u malých podniků. Firma je však ztrátová, protože většina lidí ji využívá k bezplatným hovorům. Řada analytiků tak označila sumu nabídnutou Microsoftem za nadsazenou.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah