Nokia přejmenovala svůj OS Symbian, ponese název Belle | E15.cz

Nokia přejmenovala svůj OS Symbian, ponese název Belle

Nokia
Nokia
• 

krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aktuální verze operačního systému, který finský výrobce mobilních telefonů Nokia do svých výrobků používá, už neponese jméno Symbian, ale Belle. S tradiční značkou je příliš těsně spojený úpadek Nokie v posledních letech, napsal finský gigant na svém firemním blogu Conversations. Informovala o tom agentura Mediafax.

Šéf Nokie Stephen Elop se zřejmě chce Symbianu úplně zbavit. Nokia proto jednoduše přestala označení Symbian používat. Firma právě začala vyrábět modely N8, C7 a C6-01 s nejnovější verzí svého systému už s novým jménem.

Nestává se přitom příliš často, aby výrobce změnil pojmenování zavedeného produktu uprostřed běhu jedné generace. Logičtější by bylo, kdyby se tak stalo při přechodu na další verzi s názvem Carla.

Důkazem toho, že se Symbian stal pro Nokii přítěží, je i fakt, že se firma rozhodla uzavřít svou službu Ovi Contacts. Ta umožňovala zálohovat kontakty z telefonu na webový portál, z nějž pak mohl uživatel kontakty snadno stáhnout třeba do svého nového telefonu Nokia. Služba definitivně skončí 24. ledna, i poté si ale budou moci uživatelé kontakty alespoň exportovat do jiných služeb.

Autor: krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah