Nokia v Česku propustí tři čtvrtiny lidí | E15.cz

Nokia v Česku propustí tři čtvrtiny lidí

Nokia
Nokia
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia chystá na podzim výrazné omezení své české pobočky. V rámci reorganizace, která se týká i dalších trhů, sníží počet zaměstnanců ze současných přibližně dvou desítek na zhruba čtvrtinu. Vedení Nokie pouze potvrdilo redukci zaměstnanců bez konkrétních čísel.

„Restrukturalizace se bude týkat části našich zaměstnanců v pražské kanceláři a proběhne během tohoto podzimu. Coby sociálně odpovědná společnost bude Nokia tyto zaměstnance během změny podporovat,“ řekla vedoucí komunikace Nokia pro střední a východní Evropu Anna Simai.

Provozní zisk Nokie Autor: mobilmania.cz

Redukce pobočky je součástí celofiremní reorganizace ohlášené letos v červnu, v rámci které by mělo ztrátovou Nokii celosvětově opustit do konce roku 2013 celkem 10 tisíc pracovníků. To je zatím největší rušení pracovních míst v historii podniku. Od podzimu 2010, kdy přišel do Nokie nový ředitel Stephen Elop, firma naplánovala odchod více než 40 tisíc zaměstnanců. To je asi čtvrtina výchozího stavu.

Vývoj akcií Nokia za uplynulých pět let

Vývoj akcií Nokie za posledních 5 let Autor: Yahoo

„Naše kancelář v ČR bude i nadále fungovat a země zůstane součástí prodejního regionu Střední a Východní Evropa (CEE) s centrálou v Budapešti pod vedením Alberta Matroneho. Marcus Stoerkel coby generální ředitel bude zodpovědný za Maďarsko, Českou republiku a Slovensko,“ dodala mluvčí.

Nokia se celosvětově potýká s poklesem prodejů a ztrátou tržního podílu, kterou neodvrátila ani loni oznámená spolupráce se softwarovým gigantem Microsoft a nasazením jeho operačního systému Windows do svých chytrých telefonů. Na českém trhu Nokia letos přišla o pozici jedničky v počtu prodávaných telefonů, když ji předstihl korejský Samsung.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.