Operátoři v Česku letos propustili pět procent zaměstnanců | E15.cz

Operátoři v Česku letos propustili pět procent zaměstnanců

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemští mobilní operátoři letos snížili počet zaměstnanců dohromady o 700 lidí, tedy o pět až šest procent. Nejvíce redukovali manažerské a ředitelské pozice. Zřejmě nejvíce propouštěla skupina Telefónica, která ale provozuje i pevnou síť. Ta pokračovala v transformaci, která má zvýšit efektivitu a snížit provozní náklady a snížila počet pracovníků o 450 na zhruba 6 tisíc lidí.

„Proběhla část restrukturalizačního programu, který byl zaměřen na vytvoření efektivnější organizační struktury a zjednodušení vnitrofiremních procesů, tak abychom mohli rychleji reagovat na změny trhu a požadavky našich zákazníků,“ uvedl mluvčí Hany Farghali. Firma podle něj zároveň zhruba 60 pracovníků hledá a vedle toho nabídla i možnost uplatnění několika desítkám studentů.

Z podobných důvodů zeštíhlil i T-Mobile. Podle mluvčí Martiny Kemrové v novém organizačním schématu chybí 70 manažerů a zhruba stejný počet ostatních zaměstnanců. „V letošním roce jsme se zaměřili na zefektivnění manažerské struktury s cílem přenést zodpovědnost do nižších pater organizační struktury,“ dodala s tím, že firma má 2800 pracovníků.

„Zeštíhlili jsme strukturu firmy a abychom zajistili co největší kvalitu našich zákaznických služeb, část zaměstnanců ze 137 zrušených pozic se přesunula do nového oddělení Obchodních operací. V současné době má Vodafone 2170 zaměstnanců,“ uvedla Adéla Konopková z tiskového oddělení.

Určité rezervy v počtu zaměstnanců v oboru naznačil zájemce o provozování čtvrté mobilní sítě PPF. Ta počítá s tím, že by jako nový operátor zaměstnával kolem 550 lidí. Část služeb spojených s provozem sítě si ale chce pronajímat od jiných firem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah