Přenos signálu ze studií ČT patrně zajistí Telefónica O2 | E15.cz

Přenos signálu ze studií ČT patrně zajistí Telefónica O2

Česká televize
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Share on Facebook Messenger
Dva měsíce po otevírání obálek s nabídkami v tendru České televize (ČT) na přenos signálu z regionálních studií do Prahy na Kavčí hory s předpokládanou cenou osmdesáti milionů korun nebyl zveřejněn vítěz. Podle informací deníku E15 jím však velmi pravděpodobně bude Telefónica O2, jež tyto služby zajišťovala dosud.

„Na konci března jsme dostali oznámení o nejvhodnější nabídce. Je v něm mimo jiné informace, že Telefónica CR se umístila na prvním místě. Žádné další oficiální vyjádření ze strany ČT nemáme,“ uvedla Lucie Jungmannová z tiskového oddělení Telefóniky CR.

Vyhlášení vítěze se zpozdilo kvůli odvolání. „Od jednoho z uchazečů, který byl vyloučen, protože neprokázal technické kvalifikační předpoklady, a který nenabízel nejvýhodnější cenu, jsme obdrželi námitku proti rozhodnutí o vyloučení,“ uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová. Námitku televize zamítla a uchazeč už se dál neodvolával. „Nicméně se tak zpozdil podpis smlouvy, čímž nám vznikají nemalé náklady, protože nově vysoutěžené podmínky jsou zásadním způsobem výhodnější,“ dodala mluvčí.

Pevné, časově neomezené spojení

Tendr na zřízení a provozování takzvaného Pevného kontribučního systému pro přenos signálů a dat České televize vyhlásila veřejnoprávní stanice v únoru letošního roku. Vítěz výběrového řízení bude muset zajišťovat pevné a časově neomezené propojení vysílacích a příspěvkových studií na pražské Kavčí hory, kde televize sídlí. Součástí zakázky je rovněž úkol přepojit signál vysílacího studia Brno po jeho stěhování do nové lokality a zajištění vysílání souběžného signálu v původní i nové lokalitě během stěhování koncem roku 2014.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.