Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství

Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství
Qualcomm
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americký výrobce čipů Qualcomm obvinil technologickou společnost Apple, že ukradla jeho obchodní tajemství a poskytla je konkurentovi Intel. Údajně tak chtěla umožnit Intelu vylepšit jeho čipy, aby je mohla používat místo čipů od Qualcommu. Informuje o tom agentura Reuters.

"Nezákonné využívání cenných obchodních tajemství Qualcommu s cílem pomoci konkurentovi dohnat náskok nás nenapravitelně poškozuje a nesmí pokračovat," řekl televizi CNBC hlavní právní zástupce Qualcommu Donald Rosenberg.

Qualcomm podle CNBC usiluje o to, aby soud obvinění zařadil do dříve vznesené žaloby, v níž firma viní Apple z porušení dohody, kterou podepsal, když se stal zákazníkem Qualcommu.

Apple srovnal účty, irské vládě uhradil miliardový daňový nedoplatek

Apple je výrobcem chytrých telefonů iPhone. Qualcomm do těchto telefonů dodával čipy pomáhající k připojení k bezdrátovým datovým sítím. Od sedmé generace iPhonů však Apple tyto čipy v některých modelech začal nahrazovat produkty od konkurenta Intel, píše agentura Reuters.

Firmy Qualcomm a Apple již delší dobu vedou soudní bitvu ohledně práv v oblasti duševního vlastnictví. Apple začátkem loňského roku obvinil Qualcomm z příliš vysokých licenčních poplatků, na což Qualcomm reagoval obviněním Applu z porušování patentů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!