Registr nezvládá, ATS-Telcom už má ale další zakázku od státu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Registr nezvládá, ATS-Telcom už má ale další zakázku od státu

Registr nezvládá, ATS-Telcom už má ale další zakázku od státu
internet
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Firma ATS-Telcom, která pro ministerstvo dopravy provozuje problematický registr vozidel, vyhrála výběrové řízení ministerstva obrany na dodávku technologií pro boj s kybernetickými útoky. Ze tří uchazečů podala nejnižší nabídku. Úřadu dodá technické a programové vybavení za zhruba 56 milionů korun.

Podle údajů uvedených ve věstníku veřejných zakázek, který provozuje ministerstvo pro místní rozvoj, zaplatí obrana firmě ATS-Telcom 55,7 milionu korun. Částka je určena pro příští rok, uvedl Štábl. Obrana na dodávku technologií pro boj s internetovými piráty vyhlásila loni na podzim výběrové řízení. „Vítězná firma ATS-Telcom podala ze tří uchazečů nejnižší nabídku,“ uvedl mluvčí ministerstva obrany Jiří Štábl.

„Předmětem zakázky je pořízení hardwaru a softwaru k rozšíření stávajícího analytického nástroje pro shromažďování, analyzování a reportování zjištěných událostí. Dále se jedná o nákup hardwaru a softwaru k monitorování datových sítí v resortu obrany,“ vysvětlil Štábl.

Obrana vybavení nakupuje pro svůj CIRC (Computer Incident Response Center) tým, který sdružuje odborníky schopné monitorovat internet, odhalovat a odstraňovat případné hrozby v počítačové síti. Nové vybavení umožní rychleji a efektivněji reagovat na kybernetické hrozby a bezpečnostní incidenty, uvedl Štábl.

Komentář: Registr vozidel aneb Jak se nemá zavádět informační systém

Firma ATS-Telcom ministerstvu dopravy dodala nový centrální registr vozidel, který pro úřad také spravuje. Počítačový systém však od svého spuštění vykazuje četné nedostatky. Premiér Petr Nečas dnes kvůli tomu , že pokud systém nebude do pátku fungovat, očekává rezignaci ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!