Společnost Iliad nabídla více než 11 miliard eur za italské aktivity Vodafonu

Většinový vlastník skupiny Iliad francouzský miliardář Xavier Niel

Většinový vlastník skupiny Iliad francouzský miliardář Xavier Niel Zdroj: profimedia.cz

Francouzská telekomunikační skupina Iliad nabídla více než 11 miliard eur (zhruba 268 miliard korun) za převzetí italských aktivit britského operátora Vodafone. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Informaci listu následně potvrdil také zdroj agentury Reuters.

Skupina Iliad vstoupila na italský trh teprve v roce 2018 a v současnosti je čtvrtým největším mobilním operátorem v Itálii se zhruba osmiprocentním tržním podílem. Vodafone má na italském trhu se službami pro mobilní telefony podíl kolem 28 procent.

Zakladatelem a většinovým vlastníkem skupiny Iliad je francouzský miliardář Xavier Niel. Nabídka na převzetí italských aktivit Vodafonu je podle listu Financial Times známkou toho, že Niel se nevzdává svých ambiciózních plánů na expanzi podniku.

Analytička Karen Eganová ze společnosti Enders Analysis označila nabídku za atraktivní. „Vezměte si ty peníze a utíkejte,“ doporučila Vodafonu. Makléřská společnost Barclays Capital hodnotu italských aktivit Vodafonu odhadla pouze na 6,9 miliardy eur, upozornil list Financial Times.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Video placeholde
• Videohub