T- Mobilu klesly v pololetí tržby o 3,5 procenta | E15.cz

T- Mobilu klesly v pololetí tržby o 3,5 procenta

T-Mobile
T-Mobile
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby mobilního operátora T- Mobile v pololetí klesly o 3,5 procenta na necelých 13 miliard korun. Ještě vyšší pokles firma zaznamenala u poskytování mobilních služeb, když tržby z této činnosti meziročně klesly o 6,2 procenta na 11,7 miliardy korun. Spotřeba mobilních služeb přitom rostla, stoupl zejména objem přenesených dat. T-Mobilu meziročně vzrostl i počet tarifních zákazníků.

Do poklesu tržeb se podle telefonního operátora promítá především snižování cen za telekomunikační sužby. Pokles příjmů z těchto služeb musí operátoři kompenzovat vyšším tlakem na efektivitu. Podle generálního ředitele českého T-Mobile Milana Vašiny společnost pozoruje pozitivní trend v nárůstu zájmu zákazníků u mobilních datových služeb a pevných linek.

Ke konci června společnost obsluhovala celkem necelých 5,4 milionu zákazníků mobilních služeb, přičemž téměř 55 procent (2,9 milionu) tvořili zákazníci s tarifní službou. Předplacené karty ve stejném období používalo 2,4 miliony zákazníků.

Zákazníci operátora v průměru měsíčně provolali 133 minut, což je meziročně o 6,5 procenta více. Nárůst spotřeby se podle společnosti projevil i na počtu odeslaných SMS, meziročně se téměř zdvojnásobil počet přenesených dat na zhruba 1452 terabytů.

Tržby T- Mobilu klesly i v loňském roce, kdy společnost za poskytování služeb utržila 26,8 miliardy korun, o osm procent méně než v roce 2010. Výnosy z mobilních služeb o 8,6 procenta na 26,13 miliardy tehdy klesly i konkurenční Telefónice O2. Třetí z operátorů - společnost Vodafone finanční výsledky neuvádí.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah