Google má vysvětlit, proč neinformoval o problému s Google+ | E15.cz

Vysvětlete, proč jste hned neinformovali o zranitelnosti Google+, vyzývají společnost senátoři

Google
Google
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Google má vysvětlit, proč odložila zveřejnění informace o zranitelnosti komunikační sítě Google+. Vyzvali ji k tomu tři vlivní republikánští senátoři. Google bezpečnostní závadu odhalil a odstranil letos v březnu.

V pondělí společnost uvedla, že bezpečnostní chyba mohla zpřístupnit jména, e-mailové adresy a další údaje nejméně půl milionu uživatelů stovkám externích vývojářů aplikací pro Google+. Zároveň oznámila, že uživatelská část Google+ v srpnu příštího roku zanikne. Dodala, že podle jejího šetření žádný vývojář této chyby nezneužil.

Senátoři John Thune, který předsedá obchodnímu výboru, Jerry Moran a Roger Wicker požádali Google, aby zpoždění se zveřejněním problému vysvětlil. „Google musí být k veřejnosti a zákonodárcům otevřený, má-li si udržet důvěru uživatelů svých služeb,“ uvádějí v dopise. Ptají se, zda byl o problému už dříve informován některý z federálních úřadů, včetně Federální komise pro obchod (FTC), a zda se vyskytly podobné incidenty, které nebyly zveřejněny, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery