Walt Disney chce v Česku další televize | E15.cz

Walt Disney chce v Česku další televize

Disneyland, Walt Disney
Disneyland, Walt Disney
• 

abo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Světový zábavní obr Walt Disney hodlá posílit televizní byznys v České republice. Z tohoto důvodu zde v polovině září založil organizační složku své britské pobočky. Podle dokumentů, které má E15 k dispozici, by organizační složka měla kromě jiného provozovat satelitní televizní vysílání. „Příslušné licence pro tuto činnost budou získány,“ uvádí dokument podepsaný Peterem Wileym, hlavním právníkem evropské pobočky Walt Disney.

Oficiálně však Disney tyto plány popírá. „Rozhodnutí zřídit českou organizační složku společnosti Walt Disney vychází z našeho byznysového plánu pro tento region. Firma v tuto chvíli nemá žádné plány na rozjezd nových televizních kanálů,“ uvádí se ve stanovisku, které Walt Disney poslal deníku E15. Pod stanovisko se však nechtěl jmenovitě podepsat žádný z mluvčích či manažerů společnosti.

Zábavní koncern momentálně v Česku vysílá program Disney Channel, který spadá pod českou organizační složku nizozemské společnosti Disney Channels (Benelux).

V Česku a na Slovensku sleduje tento program podle obchodního zastoupení Atmedia zhruba 1,5 milionu domácností. Disney Channel je možné sledovat například v kabelech UPC nebo na satelitních platformách CS Link a Skylink.

Na prodej či distribuci produktů v Česku má Disney uzavřenu řadu dílčích smluv. Firma Falcon zajišťuje kinodistribuci filmů, Egmont vydávání knih, gramofirma EMI vydává soundtracky, Magic Box distribuuje filmové DVD, CD Projekt počítačové a konzolové hry a konečně Disney Mobile Games Studio zajišťuje mobilní obsah a hry.

Autor: abo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah