Zdeněk Porybný odstoupil z představenstva vydavatelství Borgis | e15.cz

Zdeněk Porybný odstoupil z představenstva vydavatelství Borgis

Deník Právo
Deník Právo
• 
ZDROJ: E15 - Michal Nosek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po třiadvaceti letech odešel z představenstva společnosti Borgis, která vydává deník Právo, Zdeněk Porybný. Šéfredaktorem deníku zůstává. Post předsedy představenstva Porybný zastával od října roku 1990.

Zdeněk Porybný ukončil své působení v představenstvu vydavatelství Borgis. Stalo se tak na zasedání představenstva na konci loňského roku. Ve funkci předsedy představenstva ho nahradil Karel Walter, ekonomický ředitel vydavatelství. Informuje o tom server MediaGuru.cz.

Představenstvo Borgisu je nyní jen dvoučlenné. Kromě Waltera v něm zůstává Bohumila Veselá. Porybný, který byl v čele představenstva od října 1990, je nadále šéfredaktorem deníku Právo.

Akciová společnost Borgis byla založena v roce 1990 a její hlavní činností je vydávání a tisk třetího nejčtenějšího českého celostátního deníku Právo. Vedle toho dodává obsah pro tři zpravodajské servery společnosti Seznam.cz. V roce 2012 hospodařila se ztrátou 9,974 milionu korun.

Porybný do léta loňského roku držel ve vydavatelství zhruba devadesátiprocentní podíl. V červenci od něj ale 33,6 procenta firmy koupila internetová společnost Seznam.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery