Zisk IBM vzrostl o šest procent, tržby ale klesly | E15.cz

Zisk IBM vzrostl o šest procent, tržby ale klesly

IBM
IBM
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zisk počítačového giganta International Business Machines (IBM) ve druhém čtvrtletí dosáhl 3,9 miliardy dolarů. Meziročně se tak zvýšil o šest procent. Podle agentury Reuters zisk rostl, přestože se tržby firmy meziročně o tři procenta snížily kvůli hospodářským problémům v Evropě.

Dosažený zisk překonal očekávání odborníků. IBM, která je největším poskytovatelem technologických služeb na světě, v souvislosti se svými výsledky zvýšila předpokládaný zisk za celý fiskální rok na 15,10 dolaru na akcii. Dosud očekávala celoroční zisk o deset centů na akcii nižší.

Společnost nicméně nedosáhla tržeb, které předpokládala. Za druhé čtvrtletí utržila 25,8 miliardy dolarů, což je o 900 milionů dolarů méně než za stejné období loňského roku a o 470 milionů dolarů méně, než analytici předpokládali.

Do poklesu tržeb se do velké míry promítly hospodářské problémy, s nimiž se potýkají evropské země. IBM uvedla, že se její tržby v regionu zahrnujícím Evropu, Afriku a Blízký východ meziročně propadly o devět procent. Výsledky také ovlivnilo oslabení eura vůči dolaru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.