ZonerCloud: Výkonné a levné servery do 55 sekund | e15.cz

ZonerCloud: Výkonné a levné servery do 55 sekund

Cloud Server
Cloud Server
• 

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na trhu je mnoho poskytovatelů cloudových služeb s nízkou cenou, kteří ale často nenabízí požadovaný výkon. Jak je to ve skutečnosti? Provedli jsme reálné testy.

Dnešní požadavky na rozvoj IT jsou zvyšování rychlosti, výkonu a prostoru pro data. Cílem je maximální efektivita práce, které lze dosáhnout využíváním moderních cloudových služeb.

Výrazně vyšší výkon – ověřeno

Cloudové služby dnes nabízí mnoho firem, přesto ne každý poskytovatel ve výsledku dosáhne požadovaného výkonu serverů a tím zrychlení vašich používaných služeb a aplikací. Rozhodli jsme se proto přední poskytovatele cloudových služeb otestovat. Aby bylo srovnání objektivní, byly pro test vybrány tyto společnosti.
► 1. Služba Cloud Server od společnosti ZONER software.
► 2. Nejrychleji rostoucí webhostingová společnost v ČR, prezentující se nízkými cenami.
► 3. Zahraniční společnost, která provozuje celosvětově největší počet cloudových serverů.

Testy byly zaměřeny na provoz aplikačních skriptů, běh webového serveru a výpočetně velmi náročnou komprimaci videa.

Cloud ServerAutor:
Provoz aplikačních skriptů: Zoner Cloud Server dosahuje vyšší výkon o 42 % oproti české konkurenci a o 68 % oproti zahraniční konkurenci

Cloud ServerAutor:
Provoz webového serveru: Zoner Cloud Server dosahuje vyšší výkon o 34 % vyšší oproti české konkurenci a o 64 % oproti zahraniční konkurenci

Cloud ServerAutor:
Komprimace videa: Zoner Cloud Server dosahuje vyšší výkon o 52 % oproti české konkurenci a o 39 % oproti zahraniční konkurenci

Z výsledů je jednoznačně patrné, že cloudové služby společnosti ZONER software jsou výrazně výkonnější než konkurence, která ve většině případů z ekonomických důvodů využívá úsporné a pomalé procesory. Služba Zoner Cloud Server je postavena na velmi výkonných dvanáctijádrových procesorech Intel Xeon (X5650 2.67GHz) a zákazník tak za své peníze získává výrazně více než u jiných společností.

www.zonercloud.cz

Vysoká dostupnost – nejenom technologie

Základem pro výrazně výkonnější služby jsou moderní technologie, na kterých jsou cloudové služby provozovány. Pokud si tedy vybíráte dodavatele cloudových služeb, měli byste se zaměřit na výkonný hardware, nejnovější virtualizační technologie a rychlé datové připojení s kvalitními síťovými prvky. Dalším důležitým kritériem pro výběr je zkušenost provozovatele. ZONER software nabízí webové služby již od roku 1996 a v současné době jejich služeb využívají desetitisíce zákazníků.

Výkonné a levné virtuální servery do 55 sekund

Technické řešení služby Cloud Server je postavené na značkovém hardware (DELL) a kvalitních síťových prvcích (Cisco). Vše je umístěno ve dvou datacentrech (geograficky odděleny), které jsou připojeny dvěma nezávislými poskytovateli (GTS a UPC). V primární části je veškerý hardware (výkonné blade servery a rychlá disková pole) redundantně zapojen tak, aby byly eliminovány případné výpadky. V sekundární části se nachází zálohovací a replikační hardware. Vše je postaveno na virtualizačních technologiích VMware vSphere a Microsoft Hyper-V, které se v případě jakéhokoliv výpadku v řádu sekund postarají o automatické přesunutí systému na sekundární část. Z těchto důvodů je možné nabízet velmi vysokou dostupnost služeb 99,99 %.

Obrovskou výhodou je rychlé zřízení služeb - od obdržení platby jsou servery zřízeny do 55 sekund. Další nespornou výhodou je pravidelné zálohování serverů „7/14“, kdy jsou veškerá data zálohovány a udržuje se 7 záloh zpět po dobu 14 dní. Velmi výkonné servery lze u Zoneru pořídit již za 290 Kč/měs (bez DPH).

Kompletní nabídku cloudových služeb společnosti ZONER software najdete na www.zonercloud.cz

Zoner CloudAutor:

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah