Reality jako investice ztrácejí na lesku | E15.cz

Reality jako investice ztrácejí na lesku

Reality jako investice ztrácejí na lesku
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Michael Tomeš/E15

Vladan Gallistl

Prudký růst cen nemovitostí v minulých letech snižuje jejich atraktivitu pro investory. Ceny v centru Prahy jsou podle expertů přímo bláznivé.

K investicím do bytů či domů jsou v současnosti experti obezřetní. A to kvůli rychlému růstu cen realit v posledních letech. Za poslední tři roky vyletěly ceny bytů v Praze a krajských městech podle dat Deloitte, která vycházejí z realizovaných obchodů, v průměru o pětatřicet procent. „Obecně se dá říci, že za poslední dva roky šly ceny trochu nezdravě nahoru,“ zdůrazňuje výkonná ředitelka realitní společnosti Sotheby’s pro Českou republiku Ilona Mančíková.

Růst cen bytů, do nichž se investuje nejčastěji, je v některých oblastech doslova neuvěřitelný. „V Praze 1 vzrostla cena bytu zhruba o 36 procent na více než 136 tisíc korun za metr čtvereční,“ uvádí zakladatel portálu Cenovamapa.org Milan Roček. Podobně se vyjadřuje Mančíková. „V Praze 1 ceny dosahují až 250 tisíc za metr čtvereční. Je to bláznivé.“

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15Staňte se jeho předplatitelem
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (6 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!