Povodně na Olomoucku - jeden mrtvý, desítky evakuovaných | e15.cz

Bleskové povodně na Olomoucku: jeden člověk při nich zemřel, desítky prošly evakuací

ČTK, ly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po lokálních povodních, které se prohnaly částí Olomouckého kraje v noci na pondělí, zemřela osmačtyřicetiletá žena. Bez detailů to potvrdila policie. Podle informací ČTK pochází oběť z místní části Šumvaldu z Břevence. Čtyřiasedmdesátiletá žena z Oskavy na Šumpersku se nadále pohřešuje, řekl mluvčí policie Libor Hejtman.  Hladina řek na Uničovsku po noční bouřce a lokálních záplavách ale klesá. V Dlouhé Loučce má říčka Oslava už první stupeň povodňové aktivity. Třetí nadále platí na řece Oskavě v Uničově, i tam však hladina začala mírně klesat, vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Pohřešovaná žena se stále nenašla. Do pátrání byl nasazen vrtulník a využit bude také dron," uvedl policejní mluvčí. Okolnosti smrti dosud jediné oběti lokálních záplav nechce zatím policie upřesnit, policisté pouze uvedli, že pochází z Uničovska.

Obyvatelé Břevence potvrdili, že šlo o ženu z jejich obce. Problémy tam zapříčinily kmeny stromů z lesa, lidem narážely do domů a zatarasily i koryta.

Hasiči zachránili několik lidí, které strhnul proud a nemohli se dostat z vody do bezpečí. Hasiči v noci čerpali i vodu ze zatopených sklepů. Následky přívalových srážek budou odstraňovat i dnes, včetně odčerpávání vody z domů a sklepů. 

Noční bouřky a lokální záplavy způsobily na několika místech Olomouckého kraje menší výpadky dodávky elektrické energie. Bez elektřiny jsou desítky domácností. "Velké výpadky nebyly hlášeny. Poruchy jsou průběžně odstraňovány," řekl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

 

Autor: ČTK, ly

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video