Delegaci ANO v Evropském parlamentu převezme po Teličkovi Charanzová | E15.cz

Delegaci ANO v Evropském parlamentu převezme po Teličkovi Charanzová

Lucie Bednárová - Info.cz

Delegace europoslanců zvolených za hnutí ANO ve frakci ALDE má nového šéfa, po Pavlu Teličkovi se jím podle informací redakce INFO.CZ stane Dita Charanzová. Pavel Telička se s hnutím ANO rozešel v polovině října poté, co to oznámil jeho lídr Andrej Babiš. Důvodem byly přetrvávající spory obou politiků především ohledně zahraniční a evropské politiky.

Lídrem delegace poslanců, kteří byli v roce 2014 zvolení do Evropského parlamentu na kandidátce hnutí ANO, v rámci politické frakce ALDE (Aliance liberálů a demokratů pro Evropu) se stala Dita Charanzová. Redakci INFO.CZ to potvrdila sama europoslankyně.

Funkci šéfa delegace přebírá po Pavlu Teličkovi, který se s hnutím po vleklých sporech s Andrejem Babišem rozešel před dvěma týdny. Důvodem byly neshody kvůli zahraničí a evropské politice.

Hnutí ANO vlastního zástupce do prezidentských voleb nevyšle

Dita Charanzová kandidovala do Evropského parlamentu jako nestraník na 3. místě kandidátky hnutí ANO 2011. Zvolena byla s počtem 8 356 preferenčních hlasů (tzn. 3,41 %). Jako europoslankyně je místopředsedkyní Výboru pro vnitřní trh a náhradníkem ve Výboru pro mezinárodní obchod. V březnu 2016 získala jako první Češka Cenu Evropského parlamentu za mimořádný přínos v rozvoji mezinárodních vztahů EU, bruselský server Politico ji zařadil mezi 41 nejvlivnějších poslanců Evropského parlamentu.

Dalšími členy delegace je europoslankyně Martina Dlabajová a europoslanec Petr Ježek.

Článek vyšel na serveru Info.cz >>>

Pilný vyhodil poradce Michala Bláhu, kterého najal Babiš

Autor: Lucie Bednárová - Info.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!