Krnáčová: Uber musí legalizovat činnost, jinak se nebudeme bavit | E15.cz

Krnáčová: Uber musí legalizovat činnost, jinak se nebudeme bavit

Krnáčová: Uber musí legalizovat činnost, jinak se nebudeme bavit
Primátorka Adriana Krnáčová
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Primátorka Adriana Krnáčová v dopise vyzvala firmu Uber, aby svou činnost zlegalizovala a aby službu Uber pop nahradila službou Uber taxi. Teprve poté bude město ochotno s Uber vyjednávat o možné spolupráci. Firma nabídla letos v únoru Praze pomoc při řešení problémů spojených s taxislužbou.

Krnáčová v dopise po firmě požaduje například vysvětlení její cenové politiky. „Zároveň bych vás ráda vyzvala k diskuzi, která by měla vést k tomu, že společnost Uber přistoupí ke stejnému kroku jako v sousedním Německu a službu Uber pop nahradí legální službou Uber taxi. Stále totiž doufám, že nám jde o stejnou věc: férovou soutěž taxislužeb, která nebude kazit jméno Praze,“ napsala.

Uberu pak vytkla, že při poskytování služeb využívá řidiče pracující rovněž pro běžné taxislužby. Tím podle ní již nejde o takzvanou sdílenou ekonomiku, ale obvyklý smluvní pracovní poměr. „Vědí vaši řidiči, že se spoluprací s vaší firmou stávají de facto taxikáři a že na ně vaše firma přenáší zodpovědnost za případné porušování zákona?“ napsala také.

Jen pro bohaté a vzdělané. Uber a Airbnb lákají lidi s vyššími příjmy

Firma letos v únoru zaslala magistrátu dopis, ve kterém nabídla pomoc při řešení problémů s nepoctivými taxikáři. Hlavní město má problémy s některými nepoctivými taxikáři již roky, potíže se jí dosud nepodařilo vyřešit. V metropoli je 2000 aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů.

Uber funguje ve více než 380 městech 66 zemí světa včetně Prahy. Aplikace je volně ke stažení na jakýkoli chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozví jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a rovněž se dozví, kde momentálně stojí. V Praze si aplikaci stáhlo přes 60 tisíc osob a více než tisícovka řidičů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!