Na Roztylech má místo bytů vyrůst pečovatelské centrum a klinika skoro za miliardu | E15.cz

Na Roztylech má místo bytů vyrůst pečovatelské centrum a klinika skoro za miliardu

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Praha 11 řeší, jak se postaví k soukromému projektu areálu pro tělesně postižené poblíž stanice metra Roztyly. Developer tvrdí, že nechce s nikým bojovat, zatímco místní sdružení sepisují petici.

Soukromí developeři vlastnící pozemky poblíž stanice metra Roztyly změnili plány na výstavbu v lokalitě. Místo bytů plánují na přibližně polovině parcely postavit domov pro tělesně postižení a kliniku. Celková investice nebude daleko od jedné miliardy korun.

Pokud vše půjde dobře, mohl by se projekt mezi ulicemi Ryšavého a Hrdličkovy začít stavět už příští rok. Vše ale bude záviset na tom, na jak tuhý odpor v povolovacím řízení narazí.

„Nechceme s nikým bojovat, chceme, aby projekt sloužil obyvatelstvu Prahy 11,“ řekl serveru E15.cz Alexander Adámek z developerské skupiny Ungelt Group, která projekt chystá spolu s developerem Crescon.

Architektonickou studii z dílny architekta Ivana Kroupy obdržela jihoměstská radnice v únoru. Nyní městská část řeší, jak se k záměru postaví.  

„Věříme, že v rámci projednávání záměru bude investor naslouchat názorům městské části i jejích občanů a výsledkem bude potřebné, kvalitní a funkční doplnění veřejného vybavení Jižního Města,“ sdělila mluvčí Prahy 11 Anna Kočicová

Odpor místních sdružení a předcházejícího vedení radnice pod vedením Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11) způsobil, že developeři svůj původní bytový projekt na Jižním Městě přehodnotili. Již měli dokonce stavební povolení, ale aktivistům se podařilo vysoudit jeho zrušení.

Současné vedení místní radnice v čele se starostou Petrem Jiravou (ANO) je stavění nakloněnější. Avšak Štylerovo hnutí a sdružení Zelené Roztyly a Ochrana Roztyl již proti novému projektu sepsali petici. Tvrdí, že proti původním bytovým projektům je výrazně větší a zatíží okolí novou dopravou.

Plánovaný pečovatelsko-zdravotnický areál má sestávat ze čtyř budov. Jedna bude mít pět nadzemních podlaží, ostatní čtyři.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video